DİŞ HEKİMLİĞİ UZMANLIK SINAVI (DUS) öRNEK SORU ve CEVAPLARI KİTABI-2


DUS-2 kitabı
Eserin adı    DUS Diş hekimliği uzmanlık Sınavı  Denklik ve Doktora sınavlarına hazırlık amacı ile örnek Soru ve Cevaplar-2
Editör     Murat aydın Tel: 322-4536262 Web  E-Posta    
Yayıncı    Mimtaş yayıncılık, 2012, Ankara Telefon : 0 532 646 13 87 & 0 532 783 59 42
   
Bu eserde, Anatomi, Fizyoloji, Tıbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Protetik diş tedavisi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Oral diyagnoz, Ağız, Diş Çene hastalıkları ve Radyolojisi, Periodontoloji, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti üzerine 1000 soru ve önemli bir kısmı aÇıklamalı cevapları yer almaktadır.

Yazarlar (alfabetiktir):  Prof. Dr. Ahmet Ergün, Doç. Dr. Ali altuğ BıÇakÇı, Dr Diş Hekimi Barbaros Tur, Doç. Dr. Emre Bodrumlu, Prof Dr Esen A. özalp Dural, Prof. Dr. Dr. Gürsel Ortuğ, Diş Hekimi Kenan Nazaroğlu, Yrd. Doç. Dr. Koray Soygun, Doç. Dr. Mehmet Sami Serin, Dr. Diş Hekimi Murat Aydın, Prof. Dr. Peruze Çelenk, Dr. Diş Hekimi Serdar Ak.









diş hekimliği uzmanlık sınav soru bankası 2öN SöZ

            Bu eser diş hekiminin sınava kolay hazırlanabilmesi iÇin tasarlanmış bir soru bankasıdır. öğrenmeyi sistematize etmek veya öğrenciye neyi Çalışacağını göstermek amacı ile kendi dalında uzman yazarlar tarafından yazılmış bir sınava hazırlık kitabıdır.
             Buradaki soruların sınavda aynen Çıkacağını düşünmeyiniz. Fakat buradaki sorunun bir gün size farklı bir üslup ile sorulacağı kesindir. Bu sebeple sorunun cevabını değil sorunun işaret ettiği konuyu öğreniniz. Soruları hazırlayanların bir kısmı fakültelerimizde diş hekimi yetiştiren hocalar veya kendi dalında birden fazla ders kitabı yazmış değerli akademisyenlerdir.
            Uygulamasına bu sene başlanan diş hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) hepimiz iÇin yenidir. DUS sınavının üslup, iÇerik, soruların derslere ve konulara dağılımı, soru formatı, sayısı ve dili bakımından bu güne kadar karşılaştığımız sınavlara ne kadar benzediğini önceden kestirmek zordur.
             Preklinik dersler iÇin 50, klinik dersler için 100 er tane soru planlamıştık. Fakat soruları hazırlamakla görevli bazı meslektaşlarımız, gerek meşguliyetleri gerekse unuttukları sebebiyle  soruları zamanında teslim edemediler veya eksik teslim ettiler. Soru ve konu eksikliğinin sebebi budur. Siz sormadan söylemiş olayım.
              Sorular ülkemizdeki fakültelerimizde işlenen ders programı doğrultusunda hazırlanmıştır. Yurt dışı kaynaklı sınav kitapları özellikle kullanılmamıştır, böylece ülkemizdeki fakültelerin eğitim programları esas alınmıştır. Umarız genÇ kardeşlerimize faydalı olur.
               Eserin hazırlanmasında emeklerini esirgemeyen değerli kalem arkadaşlarıma, teşvikleri sebebiyle Sn. İbrahim Mimtaş'a, elektronik ortamdaki yardımları sebebiyle Sn. Ender Şen'e teşekkür ederim.

Yazarlar adına
Murat Aydın
Editör, 5.2.2012
Murat Aydın









                  Ana Sayfa                    marifetlerim                   Murat Aydın diyor ki